Οι εγγραφές των μαθητών μας γίνονται ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

Δηλώνετε το ενδιαφέρον σας:

• είτε τηλεφωνικά στο 210 99 55 997.
  • είτε συμπληρώνοντας ηλεκτρονικά τη δήλωση ενδιαφέροντος, πατώντας εδώ.

Έπειτα ορίζουμε από κοινού μία συνάντηση όπου σας αναλύουμε τις παιδαγωγικές μας αρχές και παρουσιάζουμε το σχολείο μας. Είναι πολύ σημαντικό να σας ακούσουμε και να μας γνωρίσετε. Αυτό που προέχει είναι το σχολείο μας να ταιριάζει στον υποψήφιο μαθητή. Ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται να μας εμπιστευτείτε ό,τι πιο ανεκτίμητο έχετε: το ίδιο σας το παιδί.

Αφού καταλήξουμε από κοινού, Γονείς και Σχολείο, ότι το παιδί θα ωφεληθεί από τη φοίτησή του στο Neue Schule Athen, τότε ο μικρός μας νέος φίλος θα συμμετέχει σε μια σειρά δραστηριοτήτων που θα βοηθήσουν στην ομαλή ένταξή του.

Για τους υποψήφιους μαθητές των ενδιάμεσων τάξεων του Δημοτικού η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια και, εφόσον υπάρχει κενή θέση, το παιδί γίνεται δεκτό έπειτα από συνέντευξη.

Στην περίπτωση που ενδιαφέρεστε για εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού τη σχολική χρονιά 2015-2016,  σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές έχουν ήδη ολοκληρωθεί.  Διατηρούμε μία λίστα αναμονής σε περίπτωση που υπάρξει διαθεσιμότητα. Για να εγγραφείτε σε αυτή τη λίστα, θα πρέπει να συμπληρώσετε ηλεκτρονικά τη Δήλωση Ενδιαφέροντος.