Ειδήσεις

Neue Schule Athen – UNESCO 2019

"Το σχολείο μας, ως μέλος του δικτύου σχολείων της UNESCO, συμμετείχε στα πλαίσια του εορτασμού των 30 χρόνων από την υπογραφή της Σύμβασης των Δικαιωμάτων του Παιδιού, με τη δημιουργία ενός βίντεο με θέμα το δικαίωμα των παιδιών στην εκπαίδευση. Το βίντεο των μαθητών...

Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου έφτιαξαν το δικό τους μοναδικό βιβλίο με εξώφυλλο το υπέροχο πορτραίτο τους

Με αφορμή την επεξεργασία της θεματικής ενότητας “Ο Εαυτός μου”, τα παιδιά του Νηπιαγωγείου ζωγράφισαν και συγκέντρωσαν τα δικά τους “προσωπικά δεδομένα” και έφτιαξαν το δικό τους μοναδικό βιβλίο με εξώφυλλο το υπέροχο πορτραίτο τους.