Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! imageedit 14 3127425376Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! 20190123 091529Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! imageedit 6 9599033169

Στο πλαίσιο υλοποίησης γερμανόφωνου project για την άγρια ζωή της Ευρώπης και τους λύκους, τα παιδιά της Δ΄ τάξης συγκέντρωσαν χρήματα για την οργάνωση «Αρκτούρος» . Το project υλοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Αρκτούρο ως μέρος του τριετούς ευρωπαϊκού προγράμματος Cradle Erasmus+ που έχει αναλάβει το σχολείο μας. Στο τέλος, οι μαθητές  της Δ΄ τάξης οργάνωσαν παζάρι με χειροποίητες κατασκευές, εκδήλωση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για τους λύκους καθώς και σχολικό σινεμά. Οι δράσεις αυτές απευθύνονταν στους μαθητές του σχολείου μας και με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν υιοθέτησαν δύο λύκους που ζουν στο καταφύγιο του Αρκτούρου. Μπράβο σε όλα τα παιδιά του σχολείου που συνεισέφεραν σε αυτήν την προσπάθεια!

Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! Υιοθέτηση λύκων - τα παδιά συνεισφέρουν στον Αρκτούρο! arktouros logo