Neue Schule Athen – UNESCO 2019

“Το σχολείο μας, ως μέλος του δικτύου σχολείων της UNESCO, συμμετείχε στα πλαίσια του εορτασμού των 30 χρόνων από την υπογραφή της Σύμβασης των Δικαιωμάτων του Παιδιού, με τη δημιουργία ενός βίντεο με θέμα το δικαίωμα των παιδιών στην εκπαίδευση. Το βίντεο των μαθητών μας κρίθηκε το δεύτερο καλύτερο μεταξύ όλων των σχολείων που συμμετείχαν. Τα θερμά μας συγχαρητήρια στο Γενικό Λύκειο Ψυχικού που πήρε την πρώτη θέση και εκπροσώπησε την Ελλάδα στη Διεθνή Διάσκεψη της UNESCO.”

Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου έφτιαξαν το δικό τους μοναδικό βιβλίο με εξώφυλλο το υπέροχο πορτραίτο τους

Με αφορμή την επεξεργασία της θεματικής ενότητας “Ο Εαυτός μου”, τα παιδιά του Νηπιαγωγείου ζωγράφισαν και συγκέντρωσαν τα δικά τους “προσωπικά δεδομένα” και έφτιαξαν το δικό τους μοναδικό βιβλίο με εξώφυλλο το υπέροχο πορτραίτο τους.

Διαβάστε Περισσότερα